طراحی سایت می تواند با هزینه های متفاوتی انجام شود، در حقیقت موارد متعددی بر قیمت طراحی سایت تاثیر می گذارد. در ادامه فاکتورهای تعیین کننده هزینه طراحی سایت را بررسی می کنیم:

از اصلی ترین عوامل مؤثر بر روی هزینه طراحی سایت می توان به امکانات وب سایت اشاره کرد. با توجه به این امکانات می توان تا حد زیادی قیمت و هزینه مورد نیاز برای طراحی سایت را تخمین زد. هر بخش در طراحی سایت نیازند هزینه مشخصی است و هرچه امکانات و افزونه های مورد استفاده در طراحی سایت شما بیشتر باشد، هزینه آن نیز افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر امکانات ارائه شده در طراحی سایت، ساختار گرافیکی سایت نیز در هزینه نهایی طراحی سایت تأثیر می گذارد. هرچه گرافیک به کار رفته در طراحی سایت پیچیده تر و اختصاصی تر باشد، به مراتب هزینه طراحی سایت نیز بیشتر خواهد شد.

یکی دیگر از فاکتورهای تعیین کننده هزینه طراحی سایت، نوع زبان برنامه نویسی است و مشخص است که طراحی سایت قالب آماده با طراحی سایت اختصاصی از نظر هزینه کاملا متفاوت هستند.

تعداد صفحات طراحی شده(وسعت سایت)، چند زبانه بودن، امنیت سایت و… از جمله عوامل دیگیری هستند که بر روی هزینه نهایی سایت مؤثر هستند. همچنین یکی دیگر از عوامل مهم پشتیبانی مناسب است که معمولا شرکت های معتبر با سوابق زیاد و پشتیبانی خوب قیمت های بالاتری نسبت به شرکت های نوپا یا اشخاص در خواست می کنند.